RICHARD TESAŘÍK

Richard Tesařík se narodil 25. prosince 1945 v Moravské Chrastové nedaleko Svitav. Jeho bratrem byl zpěvák Vladimír Tesařík. Richard a Vladimír Tesaříkovi vyrůstali v rodině generálmajora, který získal ve druhé světové válce celou řadu medailí včetně řádu Hrdiny Sovětského svazu. Maminka v armádě sloužila také a tam se také s otcem seznámili. Své hudební nadání zdědili jak po rodičích, kteří byli muzikálně naladěni, tak hlavně po babičce z otcovy stany, která byla operní sborovou zpěvačkou ve Vinohradském divadle. Richard zpíval jsem odmalička, ale nechodil z do žádného sboru ani do hudebních škol. Všechno, co umí se naučil sám. V mládí se věnoval sportu, především atletice. Nakonec však zvítězila náklonnost k hudbě. Vyrůstal v Dejvicích, kde se tou dobou rodila řada posléze známých muzikantských jmen jako: Ondřej Hejma, Ivan Hlas, Petar Introvič (Bluesberry) a další. Právě spolu se svým mladším bratrem Vladimírem, Ondřejem Hejmou a Juliem Novotným Kuzmou založí později nejstarší českou reggae kapelu Yo-Yo Band. Když se vrátil z vojny a nevěděl co dál, sehnal mu kamarád místo kulisáka v Národním divadle. Nastoupil v září 1969. Později přišel na stejnou pracovní pozici i bratr Vladimír. Richard na tomto místě zůstal čtrnáct let. Následně odešel a živil se mytím oken. V roce 1975 zakládají Richard a Vladimír Tesaříkovi Yo Yo band jako vokální kvarteto orientující se na černošský spirituál, soul a gospel. S touto skupinou dosáhl nemalých úspěchů a to jak na domácí scéně, tak i za hranicemi. Skupina Yo Yo Band získala platinovou desku za album Karviná, 3x cenu České Gramy, 4. místo v soutěži Český Slavík. Celkem natočili 16 videoklipů a televizní pořad Banánová estráda. Koncertovali v mnoha zemích jako je např. Německo, Rakousko, Dánsko, Rusko.

Během umělecké kariéry přitáhla Richarda i filmová branže. Poprvé se objevil v hudebním filmu HerGott z roku 1994, kde si zahrál po boku se známými umělci jako jsou : Karel Gott, Ondřej Hejma, Kamil Střihavka, Věra Martinová, Lešek Semelka, Petr Janda, Marcela Březinová a Vladimír Tesařík. Nezapomenutelný byl v miniaturní roli Rusa Borise v PELÍŠKÁCH. Později mu stejný tvůrce nabídl o něco větší úlohu kapitána odboje v na Oscara nominované smutné komedii MUSÍME SI POMÁHAT. I v této postavě se sice objeví jen na chvíli a navíc byl nadabován Karlem Heřmánkem, ale právě jeho krátký výstup patří k vrcholům úspěšného snímku. Menší part ztělesnil také v komedii manželů Landových KVASKA. Přijal také menší role v jednotlivých epizodách televizních seriálů Ohnivý kuře, Krejzovi a Slunečná. Ve svých dvaašedesáti letech se zúčastnil taneční soutěže TV Nova Bailando. Hrál nebo ještě hraje v muzikálech:

  • Divadla Kalich: Hamlet, Krysař, Tajemství, Jack Rozparovač, Touha, Johanka z Arku, Mauglí... jsme jedné krve a Robin Hood.
  • Divadla Hybernia: Galileo
  • Divadlo J.K.Tyla Plzeň: Donaha!
  • Hálkovo městské divadlo Nymburk:Cesta kolem světa za 80 dní

Kromě působení v YOYO bandu vydal i několik sólových alb, objevil se jako host v řadě televizních zábavných pořadů. Vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha a  pravidelně vystupuje v divadle Kalich. Richard Tesařík je ženatý, má dva syny, z nichž starší Štěpán je bývalý vrcholový atlet. 


Mirek Linhart

Miroslav Linhart se narodil 27. listopadu 1963 v Praze. Vystudoval gymnázium a následně získal diplom na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Od svých jedenácti let se věnuje hře na kytaru. Zúčastnil dvou ročníků kytarové soutěže, kde pokaždé získal 2.místo v Praze. Nabídku ke studiu klasické kytary na Pražské konzervatoři, která přišla po úspěšných umístění v soutěžích, však již Mirek nevyužil, protože jej uchvátila kytara elektrická a hudba s americkými kořeny.

V 17 letech byl po konkurzu přijat do skupiny YOYO Band na post kytaristy. V té době měl ještě kapelu Roxane, pro kterou i psal své první písničky. O dva roky později skupina Roxane končí . V té době se mění i YOYO Band. Odchází většina dosavadních členů a YOYO Band pokračuje pouze ve triu: Richard Tesařík, Vladimír Tesařík a Miroslav Linhart. Tehdy se YOYO Band zaměřil na vlastní tvorbu a Mirek zde začal uplatňovat i své písně.

Od devadesátých let se vedle skupiny YOYO Band Mirek Linhart věnuje též studiové práci s různými dalšími interprety a skupinami jako kytarista, zpěvák a producent. V některých případech tato spolupráce přerostla i rámec pouhého hostování. 0d roku 1999 Mirek hraje a zpívá s funkovou formací Žáha, se kterou natočil dvě desky, občas vystupuje s kapelou Honzy Kalouska a v letech 2004-2012, na základě předchozí produkční spolupráce (album Tisíc způsobů jak zabít lásku), koncertoval s Lenkou Filipovou. Na počátku roku 2012 využil Mirek Linhart nabídku zaujmout právě uvolněný post kytaristy v kapele 5P Luboše Pospíšila, se kterou pravidelně vystupuje. Na podzim 2013 začal též koncertovat s právě obnovenou kultovní kapelou 80.let Dr.Max. Posledních pár let též hraje a zpívá v kytarovém duu Melouni společně s Lukášem Zítou.

Vedle hudby se Mirek Linhart věnuje své rodině (je ženatý, má dvě děti Marka a Radku a kocoura Doylea), občasnému psaní článků pro časopis Muzikus a jak je to možné, s nadšením provozuje svůj koníček číslo jedna - freediving (potápění na nádech) a spearfishing (harpunový mořský rybolov).


JIŘÍ ŠÍMA

Narozen 19.6.1963 v Ústí nad Labem, od dvou let trvale v Praze.

Od dětských let k hudbě podporován celou rodinou (dědeček profeserem operního zpěvu na Pražské konzevatoři, babička pěvkyně sboru Čs.rozhlasu, otec varhaník a dirigent tanečního orchestru.

Od šesti let Lidová škola umění obor piano, trumpeta, klarinet, saxofon.

Maturita 1982 - absolvent SPŠ Filmové v Čimelicích (obor zvuková a televizní technika).

Od roku 1983 několik kratších působení v kapelách (HSG, Trop Band /vlastní/, Clasic Rock´and´Roll band, Babalet, J.A.R.

Od roku 1987 do dnes stálým členem hud.skupiny YoYo Band - autor hudby, aranžmá, hudební programing, zpěv, kláv.nástroje, saxofon. S touto skupinou natočil osm alb, v roce 1994 deska "Karviná" oceněna platinovou deskou ze píseň, album a skupinu roku.Spolupráce s různými umělci české hudební scény - Laura a její tygři, J.Ledecký, J.Kalousek, M.Březinová, Žlutý pes, M.Holanová, M.Rottrová, atd..

Od roku 1990 spolupráce s různými hudebními studii, trvale s postprodukčním studiem S-PRO ALFA, výroba hudby k TV reklamním spotům, film. dokumentům, znělkám, hudební režie, apod.

O d roku 2006 do dnes stálým členem v kapele Michal Prokop a Framus 5 jako hráč na saxofon.

Václav Venor Novotný


Jan Šatra


Na hudební škole vystudoval obor klavír. Od roku 1986 studoval hru na trombon na Státní konzervatoři v Praze. V roce 1992 byl jedním ze zakladatelů hudební skupiny Šum Svistu, která získala ocenění Gramy za desku   " Tančírna".
Úspěšně absolvoval konzevatoř Jaroslava Ježka, obor trombon. Od roku 1999 je stálým členem kapely Laura a její Tygři. Nadále spolupracuje s hudebními skupinami Czech Big Company, Yo Yo Band, Blues Wave, Mačetas Espadas Band, Sekond Band. V roce 2001 se stal členem kapely Pajky Pajk, se kterou doprovázel mnoho televizních show (Super Star, Bajlando, Star Dance). Je vyhledávaným studiovým hráčem. Řadu let učí na hudební škole.
V roce 2007 se zúčastnil s kapelou Work, Shop&More koncertního turné se světoznámým kytaristou a zpěvákem Hiramem Bullockem. Jako člen dechové sekce "The Czech horns" se podílel na natáčení posledního alba Hirama Bullocka a jeho kapely v Aalenu (SRN). 

Pavel Razím


Narodil se na samém sklonku šedesátých let v západním sektoru naší republiky. V sedmi letech se začal věnovat hře na akordeon v LŠU Rokycany. V jedenácti letech se rok marně učil na baskytaru a o rok později vsadil na poslední šanci uspět jako hudebník-a to jako hráč na bicí nástroje. Díky nelidské trpělivosti učitele Jana Žemličky již po roce studia hrál ve školní kapele a dechovém orchestru. 

Vzhledem k vrozenému smyslu pro disciplinu a výtečné fyzické kondici byl v roce 1984 přijat na Vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem. Mimo všestranný hudební rozvoj zde získal i jiné užitečné dovednosti- např. škrábání brambor v časných ranních hodinách, pravidelné rozcvičky, úklid a hod granátem. Po maturitě v roce 1987 nastupuje u Posádkové hudby Praha. Během profesionální vojenské kariéry přehrál mimo jiné i několik stovek různých státních hymen v rámci vítání státních delegací, což bylo jeho denním chlebem. Ač vytížen koncertováním s dechovou hudbou, stihl v tomto období vystudovat a roce 1994 absolvolvovat Konzervatoř Jaroslava Ježka u profesora Vladimíra Žižky.

Žánrový veletoč  roztáčí v roce 1995, kdy dává vale uniformě a přijímá angažmá ve skupině Yo-Yo band. I přes velmi časté koncertování s Yo-Yo bandem přijímá  nabídku do jazzového kvartetu Michal Gera band. Další "lana" na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Měl tu čest si zahrát s drtivou většinou předních hudebníků a sólistů na tuzemské hudební scéně. Svou neukojitelnou touhu po vzdělání a hudebním rozvoji uspokojuje na soukromých hodinách u profesora Veselého od roku 1994 do dnes. Za zmínku stojí i jeho pedagogická činnost. Za mírného donucení kytaristy Petra Zemana začína v roce 1993 vyučovat na soukromé hudební škole Come To Jam, s níž spolupracuje dodnes. V roce 1998 přijímá nabídku Pražské konzervatoře, kde v současné době působí jako vedoucí oddělení bicích nástrojů.

.

Roman Němec


Skvělý muzikant a pedagog, jenž vystudoval trubku na pražské Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka u prof. Jiřího Koháka a Júlia Baroše. Je členem Asociace trumpetistů České republiky a také lektorem populárních košťálovských kurzů Dechové Dílny .